Gün Saat Dakika Saniye
  • Bildiri Gönderimi Son Tarihi: 16 Ağustos 2020
DAVET

Değerli meslektaşlarımız,

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci günlük yaşamımızı bir çok açıdan etkilediği gibi bilimsel etkinliklerimizin de gerçekleşmesini zora sokmuştur. Bunun bir sonucu olarak bilimsel kongre ve toplantılarımız ya ertelenmiş ya da iletişim teknolojisinin sağladığı olanak sayesinde sanal ortamda gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Bu olağan dışı sürecin ne kadar daha devam edeceği ve bizlerin yeni normalden eski normale ne zaman döneceğimizi öngörmek henüz olası gözükmemektedir.

Bu nedenle TRD Yönetim Kurulu 14-18 Ekim 2020 tarihlerinde Antalya’da yapılacak 21. Ulusal Romatoloji Kongresi’ni kongre düzenleme komitesinin de görüşünü alarak önümüzdeki yıla ertelemeyi kararlaştırmıştır.

Ertelenen kongre yerine aynı tarihlerde ve aynı yerde TRD 2020 Ulusal Romatoloji Buluşması düzenlenecek ve yeni kurduğumuz sanal platform TRD Dijital ile de eş zamanlı yapılacak yayınlar ile buluşmamız hem gerçek hem de sanal ortamda gerçekleşecektir.

Bu buluşmamızda her zaman olduğu gibi alanımızdaki son gelişmeler konusunda uzman meslektaşlarımız tarafından bizlere aktarılacak, sözel ve poster sunumlar olacaktır.

TRD 2020 Ulusal Romatoloji Buluşması’nda tüm meslektaşlarımız ve paydaşlarımızla gerçek ya da sanal ortamda birlikte olmayı bekler, hepimiz için sağlıklı günler dilerim.

TRD Yönetim Kurulu ve Düzenleme Kurulu adına
Prof. Vedat Hamuryudan